• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/halilerem.yerli

Halil Erem Yerli
Halil Erem Yerli kimdir:

 Halil Erem Yerli; Sivas Hafik İlçesi'ne bağlı okulu olmayan 12 hanelik Tepeköy'de dünyaya gözünü açan, 6 çocuklu ailenin en küçüğü ve de okumuşudur.

 

Çocukluğu ve öğrencilik yıllarında; bağlama,  flüt,  mandolin çalmayı öğrenmiş ve halk oyunu, tiyatro gibi yetenekleriyle de, öğretmen okulunda  başarılı bir 6 yıl geçirmiştir. Şiire de okul çağında başlayan Yerli, Eğitim Yüksek Okulunu  tamamlamış, birçok okullarda (Yetiştirme Yurtları, Sağırlar okulu dahil) öğretmenlik ve yöneticilik yapmıştır.

 

Özellikle sağırlar eğitimi dikkatini çektiğinden, sağırlar eğitimine katılmış, yoğun istek üzerine de, okul müdürlüğünü bırakarak Göztepe Sağırlar Okulu’nda  görev almıştır.

Bu okulda; duymayan çocuklara Türkiye'de  ilk kez, halk oyunu oynatmayı başarmıştır.

 

Bu başarı, ülkedeki basın organlarında önemli yer alarak, kendisi ve ekibi Yugoslavya'ya davet edilmiştir. Aynı zamanda ozan olan Halil Erem yerli, geçmişte birçok halk konserlerinde de  yer almıştır.

 

 Cumhuriyetimiz’in 50. Yılı’nda, ‘Cumhuriyet’ adlı şiiriyle Konya Aşıklar Bayramı'nda altın madalya kazanmış, ayrıca  plak ve kasette okumuştur. TRT de amatör bölge sanatçılığı imtihanını kazanarak program yapmıştır. Turizmle de ilgili olan Halil Erem Yerli, bazı turistik  tesislerde ve Kumburgaz Marin Otel’de de Genel Müdürlük  yapmıştır.

 

Yerli; zor koşullara rağmen kendisine ait  Bizim Yaşam Gazetesi’nin 23 yıldan beri yayınını sürdürerek, şimdilerde de, biri şiir ve köşe yazılarını içeren, iki kitap ve kendi eserlerinden oluşan (CD) hazırlığı içindedir.

     

Halil Erem Yerli
İzzet Gürçay Cad. Huzur AP. 4/3 Selimpaşa – Silivri
Mail: halileremyerli@gmail.com
Tel: 0532 315 79 26

habertv999 izle

Takvim
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438
Hava Durumu
Çekmece