• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/halilerem.yerli
Halil Erem Yerli
halileremyerli@gmail.com
Aylardan Temmuz'du
18/07/2020

Ülkemiz, yani Türkiye gelişip, büyüdükçe ,itibarlı ve nüfuzlu olma yolunda ilerledikçe,  fitne yuvaları, emperyalist uşakları ve fesat grubu, adeta kuduruyor. Azmış nasırlarına basılmış gibi, zıp zıp zıplıyorlar. Hangi  kalleşliğe, hangi hileye başvuracaklarını şaşırıyorlar. Bir ara; sağ, sol ve30 küsur yıldır da PKK olayı çıkardılar. Bugüne değin 35- 40 binin üstünde can gitti. Binlerce  yürekler yandı. Hala da yanıyor. Gencecik fidalarımız, yaşamının baharında Doğu’da,Güneydoğu’da şehit düşüyor.Bir de IŞİT. Hele hele kılcal damarlarımıza kadar giren FETO belası. Devletin kucak açtığı bu hain ve kalleş güruh, ülke yönetimini ele geçirmek için, kardeş kanı akıtmadan çekinmedi. Ancak; Tarihi şeref ve şanla dolu milletim, askerim , polisim bu soysuz güruha fırsat vermedi. 15 Temmuz; gösterdi ki, biz millet olarak el ele, omuz omuza, kol kola, yürek yüreğe olduğumuz zaman, hiçbir hain güç bize asla ve asla diş geçiremez. Umuyor ve diliyorum ki, bir daha ne 2016 15 Temmuzları ne de benzeri günler yaşamayız. Tek arzumuz: Dostça, kardeşçe ve barış içinde yaşayalım. Sözlerimi yeni yazdığım şu şiirimle tamamlayalım:.

 

    Aylardan Temmuz’du

 

Aylardan Temmuz’du,  sıcak mı, sıcak,

Bir kalkışma yaptı o FETO alçak,

Sandı ki, bu ülke ona kalacak,

Şaha kalktı milletim tek yürek oldu.

 

Nice darbe gördü, bu soylu millet

Kalleşte, alçakta hep aynı niyet.

Bunca şehit, gazi vermişiz diyet,

Bu ülke destanlar yazanın yurdu.

 

Milletim kol kola bir duvar oldu,

Tankının, topunun önünde durdu.

Duymayan kalmadı, tüm dünya duydu

80 milyon el ele yurdu korudu.

 

Kim halkıma yazar, bir kara yazı,

 Asil, milletimiz olmaz ki, razı.

Geçildi mi, Çanakkele boğazı?

Gencimiz, yaşlımız  tek tek bir ordu.

 

Aylardan Temmuz’du,  sıcak mı, sıcak,

Bir kalkışma yaptı, o FETO alçak,

Sandı ki, bu ülke ona kalacak,

Şaha kalktı milletim tek yürek oldu.

El ele, kol kola yurdu korudu…

 

 

 

 267 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Cumhuriyet ve Atatürk - 26/10/2023
‘Türkiye Devleti’nin yönetim biçimi Cumhuriyettir’ 29 Ekim’de de bu yasa TBMM’de “Yaşasın Cumhuriyet” alkışlarıyla onaylandı.
CHP Meclisi terk etti - 14/10/2023
Silivri Belediye Meclisi; 2024 Mali yılı bütçesi ve Performans programını içeren tek gündem maddesini görüşmek üzere toplandı. Toplantı; Başkan Volkan Yılmaz ve CHP Grup Başkanı Melih Yıldız arsında yaşanan sözlü gerilim üzerine CHP meclisi terk etti
Sekiz yıl önce ne demişiz! - 15/03/2023
Bu yazı; Mart 2014 tarihinde yapılan seçimle ilgili bir yazı. Yineleyerek sizlerle paylaşmak istiyorum. Şöyle ki:
Ve artık “SİLİVRİ SOĞUK!” denmeyecek! - 11/09/2022
Silivri Belediye Meclisi’nin Eylül 2022 toplantısında konuşan Başkan Yılmaz, Silivri Cezaevi’nin isminin Marmara Cezaevi olarak değiştirildiğini anlattı. Bundan böyle ,Silivri Cezaevi ima edilerek, “Silivri soğuk” denilemeyecek.
Bir Vicdan Borcumuz da Yok mu? - 02/06/2022
Değerli dostlar; Atatürk’ü anlamak için, önce onu çok okumak ve tanımak gerek. Kurtuluş Savaşı öncesini ve sonrasını bilmek gerek. Çektiği sıkıntıları yüreğinde hissetmek gerek
Cumhuriyet ve Atatürk - 28/10/2021
Değerli okurlar; 30 Ekim 1918 Mondaros Mütarekesiyle topraklarımız üzerinde kara bulutlar dolaşmaya başladı. Hemen 3 gün sonra Musul İngilizler tarafından işgal edildi. Ardından 6 Kasım 1918’de İngiliz gemisi İzmir limanına girdi.
Mehmet F. Saygın, yok mu saygın? - 01/10/2021
Kendisine 'hoş geldiniz' diyen öğretmeni sınıftan kovan Kaymakam Mehmet Faruk Saygın, yok mu saygın, Fatih Sultan Mehmet’i okusaydın…
Bir vicdan borcumuz yok mu? - 10/06/2021
Değerli dostlar; Atatürk’ü anlamak için, önce onu çok okumak ve tanımak gerek. Kurtuluş Savaşı öncesini ve sonrasını bilmek gerek. Çektiği sıkıntıları yüreğinde hissetmek gerek. Tarihimizi doğru, dürüst öğrenmek gerek.
“ Bütün cihan Bilmelidir ki!” - 30/04/2021
Sevgili dostlar; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101.Yılı’nı kutluyoruz. Ancak ne acı ki, eskiden olduğu gibi, gerektiği gibi çok da coşkulu kutlama yapamıyoruz.
 Devamı
habertv999 izle

Takvim
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.486832.6170
Euro34.601234.7398
Hava Durumu
Çekmece

Çekmece