• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/halilerem.yerli
Halil Erem Yerli
halileremyerli@gmail.com
mazlumun dostu
10/04/2020

 

Değerli dostlar, İnsan sosyal bir varlıktır. Toplu yaşar. Zaten toplumlarda, ülkeler de bireylerden oluşur. Birlikte ve toplumsal yaşayan her bir ferdin, güvenli ve mutlu yaşaması da, elbet ki  kişinin en doğal ve en vazgeçilmez hakkıdır. Can ve mal güvenliğine bağlı olarak huzurlu bir toplum hayatı hiç kuşkusuz çok önemlidir. İşte o nedenle, toplumlarda düzeni sağlamak için bazı önlemler, birimler oluşturulmuştur. Bizde de bu anlamda, Türk Polis Teşkilatı vardır. bu güzide  teşkilat mensupları, gerektiğinde hiç gözünü kırpmadan  24 saat fedakârca  hizmet vermektedir.Türk Polisi, kişilerin  hak ve özgürlüklerini korumak,  güvence altına almak için Büyük çaba içindedir. Mazluma dost, zalime ise gerekirse düşmandır. Şunu da özellikle vurgulamak gerekir ki, özel ilişkilerde de; Hani polise güvenilmez(!) derler ya; aslında, arkadaş olarak da, dost olarak da en güvenilir kişidir.Kişilerdir. Dostunu, arkadaşını  o sözde dostlar gibi asla satmaz, aldatmaz. Buna örnekler çoktur. Hele bir tane var ki, dost mu, dost. Arkadaş mı, arkadaş , candaş, yoldaş. İşte o kişi EKREM DEMİR. Trafik polisi olan Demir’le Selimpaşa’da aynı apartmanda oturduk. Komşu olduk. Bazen dertlendik, çok kez aynı sofrada yemekler yedik, sevindik eğlendik. Sonra onun doğuya tayini çıktı. Gitmeme durumu varken; “Ülkemin her toprağı benim için değerlidir. Hiç bir ayırım gözetmeden, en ücra yerde de görev yaparım” diyerek gitti.

Daha sonra  görev yeri ise, memleketi Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesi Bölge Trafik İstasyonu idi. Ne acı ki; burası son görev yeri oldu. EKREM DEMİR 09.04.2020  Perşembe günü bu dünyaya veda etti.

Yüreğim yanıyor yüreğim… Yaş dediğin ne ki, gözden çıkan damlalar… Halbuki; benim yalnız gözlerim değil, tüm bedenim baştan başa, taa kanıma kadar yanıyor yanıyor ağlıyor. Hatta, tüm vücudum için için yanarken, her uzvum ağlarken, elime tutuşturduğum kalemim bile, beyaz sayfaya dökülen sözcüklerle her harfin, hecelerin yan yana dizilişiyle ağlıyor ağlıyor…Yüreğim yanıyor yüreğim….Yaş dediğin ne ki, gözden dökülen damlalar… Halbuki; benim yalnız gözlerim değil, tüm bedenim baştan başa yanıyor, ağlıyor.Dostumu, arkadaşımı, candaşımı kaybettim. YÜREK YANAR, KALEM DE AĞLARSA NE YAZILABİLİR,NE SÖYLEYEBİLİRİM Kİ !242 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Cumhuriyet ve Atatürk - 26/10/2023
‘Türkiye Devleti’nin yönetim biçimi Cumhuriyettir’ 29 Ekim’de de bu yasa TBMM’de “Yaşasın Cumhuriyet” alkışlarıyla onaylandı.
CHP Meclisi terk etti - 14/10/2023
Silivri Belediye Meclisi; 2024 Mali yılı bütçesi ve Performans programını içeren tek gündem maddesini görüşmek üzere toplandı. Toplantı; Başkan Volkan Yılmaz ve CHP Grup Başkanı Melih Yıldız arsında yaşanan sözlü gerilim üzerine CHP meclisi terk etti
Sekiz yıl önce ne demişiz! - 15/03/2023
Bu yazı; Mart 2014 tarihinde yapılan seçimle ilgili bir yazı. Yineleyerek sizlerle paylaşmak istiyorum. Şöyle ki:
Ve artık “SİLİVRİ SOĞUK!” denmeyecek! - 11/09/2022
Silivri Belediye Meclisi’nin Eylül 2022 toplantısında konuşan Başkan Yılmaz, Silivri Cezaevi’nin isminin Marmara Cezaevi olarak değiştirildiğini anlattı. Bundan böyle ,Silivri Cezaevi ima edilerek, “Silivri soğuk” denilemeyecek.
Bir Vicdan Borcumuz da Yok mu? - 02/06/2022
Değerli dostlar; Atatürk’ü anlamak için, önce onu çok okumak ve tanımak gerek. Kurtuluş Savaşı öncesini ve sonrasını bilmek gerek. Çektiği sıkıntıları yüreğinde hissetmek gerek
Cumhuriyet ve Atatürk - 28/10/2021
Değerli okurlar; 30 Ekim 1918 Mondaros Mütarekesiyle topraklarımız üzerinde kara bulutlar dolaşmaya başladı. Hemen 3 gün sonra Musul İngilizler tarafından işgal edildi. Ardından 6 Kasım 1918’de İngiliz gemisi İzmir limanına girdi.
Mehmet F. Saygın, yok mu saygın? - 01/10/2021
Kendisine 'hoş geldiniz' diyen öğretmeni sınıftan kovan Kaymakam Mehmet Faruk Saygın, yok mu saygın, Fatih Sultan Mehmet’i okusaydın…
Bir vicdan borcumuz yok mu? - 10/06/2021
Değerli dostlar; Atatürk’ü anlamak için, önce onu çok okumak ve tanımak gerek. Kurtuluş Savaşı öncesini ve sonrasını bilmek gerek. Çektiği sıkıntıları yüreğinde hissetmek gerek. Tarihimizi doğru, dürüst öğrenmek gerek.
“ Bütün cihan Bilmelidir ki!” - 30/04/2021
Sevgili dostlar; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101.Yılı’nı kutluyoruz. Ancak ne acı ki, eskiden olduğu gibi, gerektiği gibi çok da coşkulu kutlama yapamıyoruz.
 Devamı
habertv999 izle

Takvim
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.486832.6170
Euro34.601234.7398
Hava Durumu
Çekmece

Çekmece