• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/halilerem.yerli
Halil Erem Yerli
halileremyerli@gmail.com
Sen kimsin ki!..
03/04/2020

Değerli okurlar, bilmediğimiz, geleceğimizi nasıl etkileyeceğini tahmin bile edemediğimiz bir musibet ile karşı karşıyayız. Hepiniz biliyorsunuz  “Korona" Bu illet öyle bir şey ki, tüm Dünya'yı tehdit ediyor.

Irk, renk, din, dil ayırmıyor, tuttuğunu ya yok ediyor, ya da doğduğuna pişman ediyor. Adeta:

-Sen Kimsin ki? Diyor.

 Önce Çin'den başlayarak, neredeyse dünya pazarını ele geçiren Çin'e;

- Fazla şımarma sen kimsin ki? Dedi.

 Daha sonra İtalya, Almanya, Fransa, ABD diğer ülker ve Türkiye'ye:

- Siz kimsiniz ki? Dedi. Tüm dünya halkına, en sade insanından, en başına yöneticilerine, kralına, sultanına,liderine, başkanına:

- Sen kimsin ki? Dedi.

Evet bu korona illet-i zilleti; ağa-paşa, zengin-fakir, hiç kimseyi umursamıyor.

7 milyar insana:

- Sen kimsin? Diyor.

İşte görüyorsunuz, sahi var mı, karşısında duracak bir kişi, bir güç? Nerede o ahkam kesenler? Trump, Putin ve diğerleri? Hani güçlüydü korkusuzdu yürekleri! Şu bir gerçek ki, tüm insanlık korku içinde.

Şu anda koronayı durduracak güç yoktur. Ancak; bundan ders çıkarmak gerektiğini düşünüyorum. Biz insanlar; doğayı, dünyayı tahrip ettik. Adeta bağrına hançer sapladık. Egolarımız, menfaatler için binbir hile yollarına başvurduk. Acımadık, vurduk, kırdık. İnsanlığı bitirdik, yorduk.

Ya şimdi; şimdi o kendilerini güçlü görenler, krallar, şahlar, ağalar, paşalar, başkanlar, hasılı tüm insanlar, korona karşısında adeta selam duruyor.

Korona sen kimsin ki! Diyor.

Umuyor ve diliyorum ki; en kısa zamanda bu korona zilleti daha çok kayıp vermeden ülkemizi ve diğer ülkeleri terk eder. İnsanlar da bundan kendilerine bir ders çıkarır.

- Sen Kimsin ki!

En işten duygularla sağlıklar dilerim…275 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Cumhuriyet ve Atatürk - 26/10/2023
‘Türkiye Devleti’nin yönetim biçimi Cumhuriyettir’ 29 Ekim’de de bu yasa TBMM’de “Yaşasın Cumhuriyet” alkışlarıyla onaylandı.
CHP Meclisi terk etti - 14/10/2023
Silivri Belediye Meclisi; 2024 Mali yılı bütçesi ve Performans programını içeren tek gündem maddesini görüşmek üzere toplandı. Toplantı; Başkan Volkan Yılmaz ve CHP Grup Başkanı Melih Yıldız arsında yaşanan sözlü gerilim üzerine CHP meclisi terk etti
Sekiz yıl önce ne demişiz! - 15/03/2023
Bu yazı; Mart 2014 tarihinde yapılan seçimle ilgili bir yazı. Yineleyerek sizlerle paylaşmak istiyorum. Şöyle ki:
Ve artık “SİLİVRİ SOĞUK!” denmeyecek! - 11/09/2022
Silivri Belediye Meclisi’nin Eylül 2022 toplantısında konuşan Başkan Yılmaz, Silivri Cezaevi’nin isminin Marmara Cezaevi olarak değiştirildiğini anlattı. Bundan böyle ,Silivri Cezaevi ima edilerek, “Silivri soğuk” denilemeyecek.
Bir Vicdan Borcumuz da Yok mu? - 02/06/2022
Değerli dostlar; Atatürk’ü anlamak için, önce onu çok okumak ve tanımak gerek. Kurtuluş Savaşı öncesini ve sonrasını bilmek gerek. Çektiği sıkıntıları yüreğinde hissetmek gerek
Cumhuriyet ve Atatürk - 28/10/2021
Değerli okurlar; 30 Ekim 1918 Mondaros Mütarekesiyle topraklarımız üzerinde kara bulutlar dolaşmaya başladı. Hemen 3 gün sonra Musul İngilizler tarafından işgal edildi. Ardından 6 Kasım 1918’de İngiliz gemisi İzmir limanına girdi.
Mehmet F. Saygın, yok mu saygın? - 01/10/2021
Kendisine 'hoş geldiniz' diyen öğretmeni sınıftan kovan Kaymakam Mehmet Faruk Saygın, yok mu saygın, Fatih Sultan Mehmet’i okusaydın…
Bir vicdan borcumuz yok mu? - 10/06/2021
Değerli dostlar; Atatürk’ü anlamak için, önce onu çok okumak ve tanımak gerek. Kurtuluş Savaşı öncesini ve sonrasını bilmek gerek. Çektiği sıkıntıları yüreğinde hissetmek gerek. Tarihimizi doğru, dürüst öğrenmek gerek.
“ Bütün cihan Bilmelidir ki!” - 30/04/2021
Sevgili dostlar; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101.Yılı’nı kutluyoruz. Ancak ne acı ki, eskiden olduğu gibi, gerektiği gibi çok da coşkulu kutlama yapamıyoruz.
 Devamı
habertv999 izle

Takvim
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.486832.6170
Euro34.601234.7398
Hava Durumu
Çekmece

Çekmece