• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/halilerem.yerli

CHP’nin coşkulu örgüt toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanlığı, 31 Mart Zaferi sonrası, düzenlediği Örgüt Toplantısı’nda; seçim başarısında önemli payı olan sandık görevlilerine teşekkür belgesi verildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği Örgüt Toplantısı; PM Üyesi Berker Esen, İl Başkanı Özgür Çelik, il yöneticileri, İlçe Başkanı İbrahim Kömür, ilçe yöneticileri, Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu ve meclis üyeleri ile,31 Mart yerel seçimlerinde görev alan partililerin katılımıyla Mega Saray'da gerçekleştirildi.

                                    Kömür: 2028’de iktidarız

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği Örgüt Toplantısı’nda ilk konuşmayı İlçe Başkanı İbrahim Kömür yaptı. Kömür; “Selam olsun, eğilmez başlarıyla, bükülmez bilekleriyle, onurlu yürekleriyle bugün burada bize el veren, omuz veren, yürek veren ve bu başarıyı sağlayan, siz sevgili dostlara. Örgüt dayanışması, yüreklere umut demektir. Örgüt toplantıları, partimize olan sadakat ve bağlılık duygularımızın bir göstergesi, örgüt bilincimizi kuvvetlendirdiğimiz birlik, beraberlik ve dayanışma günleridir”diyerek, örgütün 31 Seçimindeki önemli çalışma ve başarısını vurguladı. . Bir erken seçim beklediklerini dillendiren Kömür, örgüte çağrıda bulunarak; “Şimdi, küsme zamanı değil, birlik ve beraberlik zamanı” diyerek erken seçim olmasa da 2028’de iktidar olacakları iddiasında bulundu.

                                Esen: Silivri’de emanetimizi geri aldık

İlçe Başkanı İbrahim Kömür’ün ardından, kürsüye gelen Parti Meclisi Üyesi Berker Esen; “Türkiye’de birinci parti özelliğini gösteren siz değerli aileme teşekkür ediyorum. Silivri’de bir emanetimiz vardı, geri alındı. ‘Silivri’de  başka, İstanbul’da başka’ diyorlardı. İstanbul’da İmamoğlu, Silivri’de Balcıoğlu” solaganını  hatırlatarak, ülke  sorunlarına değindi ve mitinglerden bahsetti. Atanmayan Öğretmenler Mitingi, Emekliler Mitingi, Çay Mitingi’ni hatırlatarak, çağ dışı  eğitimden bahsedip, “ Mağdurlar için sesler yükselttik, yükseltmeye devam edeceğiz” diyerek gelecek için de; “Biz; yerelde olduğu gibi, genelde de CHP’yi iktidar yapacağız. Şimdi; İstanbul’da 26 ilçe bizde, gelecekte 39 ilçeyi biz yöneteceğiz” diye iddialı konuştu.

                         Balcıoğlu: En çalışkan belediye başkanı olacağım

Berker Esen’den sonra konuşmak için kürsüye gelen Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu da yaptığı konuşmada, partililere teşekkür ederek; “ Bugün; partimizin başarısını değerlendirmek için buradayız. Hepinizin emeği olmasaydı, bugün CHP’nin Yönetim Bayrağı Silivri’de olamazdı.31 Mart’ta elde ettiğimiz bir başarıdır” diyerek, bir de yorum yapıp; “Bizim seçimi kazanmamıza diğer partiler de seviniyor” dedi. Başkan Bora Balcıoğlu;“Halkın bize verdiği güvenle, Cumhuriyet’in İkinci  Yüzyılında,  ‘Silivri’nin en çalışkan başkanı olacağım’ demiştim. Silivri’nin en çalışkan Belediye Başkanı olacağım. Siz de 31 Mart’ta olduğu gibi aynı kararlılıkla çalışacaksınız” diyerek herkese teşekkür etti.

                               Çelik: Türkiye’yi kırmızıya boyadık

CHP’nin geniş katılımlı örgüt toplantısında en son ve uzun konuşmayı İl Başkanı Özgür Çelik yaptı. Katılımcılara teşekkürle başlayan Çelik; “31 Mart’ta seçim kahramanları büyük bir mücadele verdiler. Kararlılıkla sandıklara sahip çıktılar”. Dedi. 2023 genel seçiminden bahseden Çelik;“ Cumhuriyet’in İkinci Yüzyılı’nda genel seçimde gerekli başarıyı alamadık. Ancak; altı ay içinde; Kongre, Kurultay, aday belirlemeleri  gibi çalışmaları gerçekleştirdik ve başardık. Silivri’yi kazandık. İstanbul’u tekrar kazandık. Türkiye’yi kırmızıya boyadık. Başarının sırrı; inanmak  ve umutla kararlılıkla kazandık. 31 Mart; bir sonuç değil, aynı zamanda bir başlangıçtır”diyerek, gelecek için umut verdi. Konuşmaların ardından seçimlerde; başarılı ve özveriyle çalışan sandık görevlilerine teşekkür belgesi verildi.

 

 

 

31 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
habertv999 izle

Takvim
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438
Hava Durumu
Çekmece