• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/halilerem.yerli

Balcıoğlu, muhtarlarla buluştu

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, 35 mahalle muhtarları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

 Başkan Balcıoğlu'nun gerçekleştirdiği toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları, Silivri Muhtarlar Derneği Başkanı Serhat Ateş ve Silivri Belediyesi müdürleri katıldı.Toplantıda, Silivri'nin her mahallesinden gelen muhtarlar, yaşadıkları sorunlar ve mahalle sakinlerinin taleplerini dile getirdi. Başkan Balcıoğlu ve ilgili belediye müdürlükleri, bu talep ve sorunlara çözüm ve önerileri değerlendirildi.
Bora Balcıoğlu’ndan  iş birliği sözü
Toplantıda konuşan Başkan Balcıoğlu, muhtarlarla ilişkilerin önemine değindi: “Hepimiz vatandaşımızın daha rahat, daha huzurlu ve daha güvenli bir şehirde yaşaması adına hizmet ediyoruz. Yeni dönemde de muhtarlarımızla tam bir uyum içinde Silivri’mizi daha yaşanabilir ve daha güzel bir hale getirmek için çalışacağız" diyen  Başkan Balcıoğlu, muhtarların ve vatandaşların taleplerine her zaman açık olduklarını belirterek, "Hiçbir zaman sizin taleplerinizi kulak ardı etmeyeceğiz. Oy veren ya da vermeyen herkesin belediye başkanıyız. Biz kolaylaştırıcı rol oynamak zorundayız. Kendimizi vatandaşın yerine koyduğumuzda bir bakıyorsunuz, vatandaşı dinlediğinizde çözümü aslında o derdini anlatırken söylüyor. Yeter ki vatandaşa odaklanalım, doğru bakalım. Doğru baktığımızda çözümü de beraberinde getirebiliyoruz. Öyle bakacağız, vatandaşımızı seveceğiz, onlara saygı duyacağız. Silivrimizi hep birlikte beraber yöneteceğiz, birlikte karar alacağız, birlikte uygulayacağız,” diye konuştu.
Muhtarlar ve yönetim arasında sürekli diyalog vurgusu
 Balcıoğlu, muhtarlarla sık sık bir araya gelme sözü vererek, "Silivrimizin her mahallesinde düzenli olarak toplantılar yaparak, vatandaşlarımızın sorunlarına yerinde çözümler üretmeyi hedefliyoruz. Vatandaş da artık şikayet istemiyor, vatandaş artık çözüm istiyor. Hemşerilerimize dokunacağız, gideceğiz, dinleyeceğiz, özel hissettireceğiz, aynı zamanda hizmetimizi de yapacağız. Vatandaş bizleri bu göreve bunun için getirdi. Ayrıca bu toplantıları yılda birkaç kez değil, çok daha sık yaparak sürekli bir istişare halinde olacağız” şeklinde konuştu.
Serhat Ateş'ten Teşekkür
Silivri Muhtarlar Derneği Başkanı Serhat Ateş de, Başkan Balcıoğlu ve yönetimine teşekkürlerini ileterek, "Silivrimizin geleceğine yönelik bu tür toplantıların düzenli olarak yapılmasını ve muhtarların sürekli olarak bilgilendirilmesini önemsiyoruz. Hep birlikte Silivri için güzel işler yapacağımıza inanıyorum," ifadelerini kullandı. Toplantı, muhtarların Silivri için önerdiği projelerin ve çözüm önerilerinin değerlendirilmesi ile sona erdi. Balcıoğlu, her zaman muhtarlar ve vatandaşların yanında olacaklarını yineleyerek, Silivri için ortak çalışmanın devam edeceğini belirtti.

 

 

 

 

20 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
habertv999 izle

Takvim
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.226332.3555
Euro34.840934.9806
Hava Durumu
Çekmece