• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/halilerem.yerli

Çok ayırma,kayırma yaptınız!

31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde koltuğu kaybeden Cumhur İttifakı’nın Silivri Belediye Başkanı ve Adayı Volkan Yılmaz, “Bu yalan haberleri kimler neden yapıyor, kimler niçin yaptırıyor?” diye sorup, DAMGA’ya Özel röportaj veriyor.

Silivri eski Belediye Başkanı Volkan Yılmaz Damga'ya önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle ihale konusunda konuşan Yılmaz;İhale 6 Mart 2024 tarihinde ilan edilmiş. 27 Mart 2024 tarihinde  gerçekleşmiş. Benim imza yetkim yok, haberim yok, bütün işlemleri belediyenin yetkili memurları, müdürleri yapıyor.”şeklinde konuşuyor.

Önce röportajdan bazı bölümler:

“5 yılda 70 milyonluk fazlalık

Görev yaptığı 5 yılda; Silivri Belediyesi'ni 70 milyon dolar kara geçirdiklerini dile getiren Yılmaz, “31 Mart 2019'da belediyeyi devraldığımızda ABD dolar kuru 5.65 TL'ydi. Kasada toplam 1 buçuk milyon vardı. O da 265 bin dolara denk geliyordu. Kamu borcu, 200 milyon lira, müteahhit borcu 100 milyon liraydı. Toplam borcumuz 85 milyon dolara tekabül ediyordu. 2024'te biz devrederken; kasada 80 milyon para bıraktık. 2 buçuk milyon dolar eder. Kamu borcu 92 milyon TL, müteahhit borcu 430 milyon TL. Toplam borç 522 milyon TL. Toplam borç 16 milyon 250 bin dolara tekabül ediyor. Ortalama 70 milyon dolar kara geçirmişiz belediyeyi. ‘Şimdi kasa tamtakır’ diye haber yaptırıyorlar. Bunlar doğru şeyler değil. İnsanın biraz yüzü olmalı bir birine bakınca”diye konuşuyor.

“En ufak bir jest yapmadım”

 Volkan Yılmaz, “Silivri’de, Burkina Faso vatandaşı Mahamadou Bonkoungou’nun kaçak çiftlik inşa ettiği iddia edilmiş.”diyerek, bu konu da da; İBB’nin 11 Mart’ta Silivri Belediyesi’ne yazı göndererek inceleme başlatmasını istediği çiftliğin sahibi Bonkoungou’nun, Erdoğan’ı külliyede ziyaret ettiği ortaya çıkmış şeklinde de fotoğraf basmışlar. Birincisi burasının 2019’dan önce yapı kayıt belgeleri onaylanmış. İmar affından faydalanmış. O zamanki sahibi İş İnsanı İlhan Karadeniz. Birçok CHP’li siyaset adamının yakın dostu İlhan bey daha sonra Afrikalılara satmış. Yer İlhan beyde iken dert etmeyenler, bana defalarca gelip ricada bulunanlar şimdi yer Mahamadou Bonkoungou’na geçince neden dertlenmişler. İlhan Karadeniz kimlerin yakın dostu ise onu helikopteri ile kimler tur atıyorsa gitsin onlara hesap sorsunlar. Ben bu yere en ufak bir jest yapmadım”diyor.

“Gelsinler hodri meydan!”

 Kendi dönemiyle ilgili, Silivri Belediyesi hakkında yapılan ihale haberleri hakkında da konuşan Volkan Yılmaz, “Gelsinler hodri meydan tüm Silivri önünde canlı yayında tartışalım” diyor. Yalan haber yapanları insafa davet eden Yılmaz, “Silivri geneli kamu hizmet binalarının tadilat bakım ve onarım işi, 6 Mart 2024 tarihinde ilan edilmiş. 27 Mart 2024 tarihinde ihale gerçekleşmiş. Benim imza yetkim yok, haberim yok, bütün işlemleri belediyenin yetkili memurları, müdürleri yapıyor. Belediyenin rutin işleri. Sonuçta o binalara bakım ve onarım gerekiyor. İş yapılarak ödeme yapılıyor. Yeni gelen belediye başkanı istemiyorsa ihaleyi iptal eder, ödeme yapmaz. Neymiş efendim; MHP’den CHP’ye geçen Silivri Belediyesi’nde seçimlerden bir gün sonra 20 milyonluk bir ihaleye imza atmış. Bu nasıl yangından mal kaçırma işiymiş. Bunu kim yazmışsa aklından da karakterinden de şüphe ederim” tepkisini gösteriyor.

“Siyaset yapmayı sürdüreceğim”

 Volkan Yılmaz, bundan sonrası süreç için de; Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında siyaset yapmayı sürdüreceğini söylüyor, şöyle diyor: ‘Türkiye’nin bulunduğu bu noktada bizlerin siyasetten uzaklaşması mümkün değil. Gerek yerelde, gerek genelde siyaset yapmaya devam edeceğim. Silivri’nin hakkını her ortamda savunacağım, arayacağım. İstanbul’un, Türkiye’nin hakkını savunacağım. Haksızlığa, adaletsizliğe, yolsuzluğa karşı mücadelemi sürdüreceğim. Bu güzel ülkenin, adil, demokrat, temiz, dürüst siyasetçilere ihtiyacı var. Halkımız beni istediği an yanında hissedebilir. Bir telefonun ucundayım. Siyasi görüşü ne olursa olsun, doğru, dürüst, hakkaniyetli, mağdur, insanların yanında olmayı sürdüreceğim.’diyor

Halil EremYerli Yorumu:

Volkan Yılmaz, siyasi süslü laf kullanmasını iyi biliyor. Şu bir gerçek ki ağzı da laf ediyor. Doğrusu olduğu gibi, elbet ki yanlışı da var .Çok şey söylenip yazılabilir. Şu açıklması ve şu aşağıdaki söylemleri bana inandırıcı gelmedi. Sayın Yılmaz;“ 6 Mart 2024 tarihinde ilan edilmiş.(20 milyon TL) 27 Mart 2024 tarihinde ihale gerçekleşmiş. Benim imza yetkim yok, haberim yok, bütün işlemleri belediyenin yetkili memurları, müdürleri yapıyor.”diyorsunuz:

1-Hiçbir görevli sizin haberiniz olmadan iş yapabilir mi?

2-Seçime 20-25 gün kala belediyenin  böyle bir ihale vermesi etik mi?

3-“ Bu güzel ülkenin, adil, demokrat, temiz, dürüst siyasetçilere ihtiyacı var. Halkımız beni istediği an yanında hissedebilir. Bir telefonun ucundayım. Siyasi görüşü ne olursa olsun, doğru, dürüst, hakkaniyetli, mağdur, insanların yanında olmayı sürdüreceğim.’diyorsunuz… Peki, siyasi görüşü ne olursa olsun, doğru, dürüst, hakkaniyetli, mağdur, insanların yanında oldunuz mu? Yoksa; Kimi gazetecileri kayırıp ,ben Halil Erem Yerli’ de olduğu gibi, ayırm yapmadınız mı, Sayın Volkan Başkan?…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

56 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
habertv999 izle

Takvim
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.226332.3555
Euro34.840934.9806
Hava Durumu
Çekmece