• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/halilerem.yerli

Balcıoğlu göreve Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı

Silivri'nin yeni Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, mazbatını alarak yoğun ve coşkulu bir kalabalık eşliğinde Silivri’ye gelerek görevi Volkan Yılmaz’dan görevi teslim aldı.

Balcıoğlu mazbatasını alarak göreve başladı

Silivri'nin yeni Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu ve beraberindeki Belediye Meclis Üyeleri, , İlçe Başkanı İbrahim Kömür, CHP Parti Meclisi Üyesi Berker Esen, parti üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla, Silivri Adliyesi’ne giderek, İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatalarını aldılar. Balcıoğlu, mazbatasını aldıktan sonra adliye önünde toplanan Silivri halkına ve basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı. Seçim sürecinin saygı ve demokrasi çerçevesinde gerçekleştiğini dillendiren Balcıoğlu, bu demokratik olgunluktan duyduğu mutluluk ve gururu dile getirdi. Silivri halkının desteğinin önemini vurguladı. Silivri için umut, huzur ve başarı dolu bir dönem temenni eden Balcıoğlu, "Rabbim bizleri, Ulu Önderimiz Atatürk’e ve hemşerilerimize mahcup etmesin. Yolumuz açık, gayretimiz büyük olsun," diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Balcıoğlu göreve  Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silivri Heyeti, mazbatalarını almanın ardından, Silivri sahilinde bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk bırakarak, saygı duruşu ve İstiklal Marşı söylendi.Ardından, İlçe Başkanı İbrahim Kömür, seçim süreci ve kazanılan zaferle ilgili duygularını paylaşan kısa bir konuşma yaptı. Kömür konuşmasında, "Bu zaferin aslan payı elbette Sayın Bora Balcıoğlu'nundur; ancak bu zaferde payı olan herkese, katkıda bulunan her bireye en derin teşekkürlerimi sunmak istiyorum," diyerek, başarının bir ekip çalışması olduğunun altını çizdi. Silivri'nin yeni belediye başkanı ve ekibi, Atatürk anıtına yapılan çelenk sunumunun ardından yoğun bir kalabalıkla belediyeye gidildi.

 Silivri Belediyesi’nde görev devir teslimi

Devir teslim töreninde konuşan eski Başkan Volkan Yılmaz; 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen Mahalli İdareler seçimlerinin ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Silivri'de yaşanan seçimler yani ilçemize yakışan bir şekilde, kavganın gürültünün olmadığı, kimsenin burnunun kanamadığı bir seçim olması hasebiyle de bu kültürün devam etmesinden duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum” diyerek, kendi dönemiyle ilgili olarak, “Açık yüreklikle söylemek isterim ki 5 yıl boyunca bu görevi Silivrili hemşerilerimizin vicdanı ve onlara hizmetkâr olarak sürdürdük. Gören gözlerin, duyan kulakların vicdanlı fertlerin şahitlik ettiği birçok eseri ve projeyi de Silivri'mizin güzel insanları için hayata geçirdik.Bundan sonraki temennimiz,Silivri'deki bu hizmet çıtasının, bu eserlerin, projelerin devam etmesi ve ettirilmesi” diye konuştu.

“Vatandaştan gelen başımızın üstünde”

“Hiç kimseye bir kırgınlığım, bir küskünlüğüm, bir dargınlığım yok, olamaz da vatandaştan gelen başımızın üstünde, milli irade tecelli etti, saygı duymaktan başka bir seçeneğimiz de olmamalı” diyen Volkan Yılmaz,“ Vicdanım rahat bir şekilde bu görevi Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı ve şu anki Belediye Başkanımız Bora Balcıoğlu'na devredeceğim. Kendisine Silivri'ye hayırlı hizmetlerde bulunmasını, ilçemizin hayrına hizmetler yapmasında temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Hemşerilerimizin takdiri başımızın üstünde”Devir-Teslim töreninde konuşan yeni Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu ise; “Belediye Başkanımız Sayın Volkan Yılmaz'ın beş yıllık hizmet süresinde, meclis üyeliği görevim sürecinde beraber çalıştık.Çalıştığımız süre içerisinde de aynı şekilde, aynı hoşgörüyle tamamen hizmetin siyaseti olmaz bakış açısıyla bir görev yaptık. Kazandırmış oldukları hizmetlerden dolayı yapmış olduğu yatırımlardan dolayı ben kendisine teşekkür ediyorum. Taş üstüne taş koyanlardan Allah razı olsun. Bu zamana kadar Silivri'mizde görev yapmış olan birçok belediye başkanımız var. Hayatta olanlara sağlık ve başarılar, rahmetli olanlara rahmet diliyorum. Hemşerilerimizin takdiri başımızın üstünde yeri var. Bu görevi bize verdiler. Biz de aynı şekilde hizmete devlette devamlılık esastır, aldığımız yerden Silivri'mizde yaşayan 81 ilden hemşerilerimize hizmet etmek adına bir yolculuğa başladık. Hepimize, Silivri'mize, memleketimize milletimize hayırlı olmasını diliyorum, hepinize saygıyla selamlıyorum”şeklinde ifade kullandı.

 

28 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
habertv999 izle

Takvim
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.226332.3555
Euro34.840934.9806
Hava Durumu
Çekmece