• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/halilerem.yerli

İmamoğlu:Bütün bakanlar, Ankara'dan İstanbul'a gelmişler

Binlerce Vatandaş İle dolup taşan Atatürk Meydanı: "İstanbul’da İmamoğlu, Silivri’de Balcıoğlu" sloganıyla adeta inledi.

Seçim çalışmaları nedeniyle Silivri’ye gelen, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Silivri Belediye Başkan adayı Bora Balcıoğlu ile birlikte önce ilçe turu yaptı. Silivrili vatandaşlar, İmamoğlu ve Balcıoğlu’na geçtikleri yol boyunca sevgi gösterilerinde bulundu. İlçe turunun ardından, Silivri  Atatürk Meydanı’nda, halkla bir araya geldiler. 

Balcıoğlu: Bu iş olmuş, Silivri sizinle güçleniyor

Alanı tıklım tıklım dolduran ve yoğun alkışlar arasında İlk olarak sahneye Balcıoğlu, çıktı. Balcıoğlu yaptığı konuşmada, "Sevgili Silivri halkı, hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bu coşku ve heyecan gösteriyor ki bu iş olmuş. İstanbul’un değerli kahramanı, Ekrem İmamoğlu’na hoş geldiniz demek istiyorum," diyerek İmamoğlu'na ve Silivri halkına teşekkürlerini belirtti.. Balcıoğlu'nun konuşması, meydandaki vatandaşlar tarafından büyük bir coşku ile izlendi.

Cumhuriyet ve Atatürk Değerlerine vurgu

Balcıoğlu, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına vurgu yaparak, "Bugün burada, Cumhuriyetimizi ve CHP'yi daha ileriye taşımak için, sizlerle birlikte omuz omuza yürüyeceğiz," dedi. Atatürk’ün "Benim iki büyük eserim" dediği Cumhuriyet ve partisi için Silivri'de yeni bir başlangıç yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

"İstanbul’da İmamoğlu, Silivri’de Balcıoğlu"

Balcıoğlu ve İmamoğlu, "İstanbul’da İmamoğlu, Silivri’de Balcıoğlu" sloganıyla Silivri'de yeni bir dönemin başlangıcını müjdeledi. Balcıoğlu, laiklik, demokrasi ve adalet ilkeleri ışığında, daha yaşanabilir bir Silivri için var gücüyle çalışacağını belirtti. Ayrıca, "1 Nisandan sonra Silivri halkının iradesiyle yönetilecek," diyerek, halka dayalı yönetim anlayışının altını çizdi.

ülkede sonuçları beğenmediği zaman, seçimleri yok sayan bir anlayış var” dedi

.Cumhuriyet ve Atatürk Değerlerine Vurgu

Balcıoğlu, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına vurgu yaparak, "Bugün burada, Cumhuriyetimizi ve CHP'yi daha ileriye taşımak için, sizlerle birlikte omuz omuza yürüyeceğiz," dedi. Atatürk’ün "Benim iki büyük eserim" dediği Cumhuriyet ve partisi için Silivri'de yeni bir başlangıç yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Balcıoğlu ve İmamoğlu'ndan güç birliği çağrısı

Balcıoğlu'nun, İmamoğlu'nun İstanbul'daki başarılarını örnek göstererek, Silivri için de benzer başarıların sinyalini vermesi, meydandaki vatandaşları daha da umutlandırdı. "İstanbul’u meclis çoğunluğuyla kazanmak, Ekrem Başkanımız yeniden İBB Başkanı yapmak için," diyerek, halktan destek istedi. Bora Balcıoğlu’nun ardından İmamoğlu sahneye çıktı. İmamoğlu yaptığı konuşmada yaklaşık 1 hafta sonra sandığa gidileceğini hatırlatarak, “Sandıktan çıkacak sonuç, hepimizin tabii ki başının üstüne. Biz, milletçe seçim sonuçlarını saygıyla karşılamayı biliriz. Öyle değil mi? sonuç ne olursa olsun, vatandaşlar olarak, birbirimize saygı gösteririz; öyle değil mi? Ama bu ülkede sonuçları beğenmediği zaman, seçimleri yok sayan bir anlayış var” dedi.

.“Birine siyaseten iftira atılır mı?”

Konuşmasında,31 Mart 2019 seçimlerini hatırlatan İmamoğlu, “Aynı zarftan dört pusula çıkarıp, sadece birini geçersiz sayan ve geçersiz gösteren o anlayışı hatırlıyoruz değil mi? Seçimi iptal ettirdi. Bununla yetinmedi ne yaptı? Bizi çalmakla suçladı. Sandık görevlilerini terörist ilan etti. ‘Hırsız’ dedi mi? İftira attı mı? Ama ne yaparlarsa yapsınlar, mahkemeden döndü, milletten döndü. Millet, onlara yalanlarının bedellerini ödetti mi? İşte hep söyledik; o iftiraları, yalanları söylemeyin. Onlar ne yaptılar? Yalanları söylediler, iftiraları attılar. Seçim bitti, 806 bin oy farkı yediler. Millet gereken cevabı verdi. Hiçbir şey yokmuş gibi seçimden sonra ne dedi; hatırlayın? ‘Siyaseten söyledik’ dediler. Birine siyaseten yalan söylenir mi?   Böyle bir şey olabilir mi” diye konuştu.

“2019’da neyseler, bugün de aynısını yapıyorlar”

İktidar kanadının aynı zihniyetini sürdürdüğünü vurgulayan İmamoğlu, “2019’da neyseler, bugün de aynısını yapıyorlar. Dürüst ve adil değildiler; bugün de değiller. O zaman da demokrat değildiler, bugün de değiller. O zaman da kumpas yaptılar, öyle değil mi? Bugün de yapıyorlar. Kurgular, kışkırtmalar… Seçimi bütün bu ayak oyunlarıyla kazanmaya çalışıyorlar. Ama 31 Mart; yalanla, iftirayla milleti bölmeyle, ayrıştırmayla siyasetin hangi günü biliyor musunuz? Onların hepsini tarihe gömme günü. Tarihe gömeceğiz. Siz, ayrımcılık yapanı değil, birleştireni seçeceksiniz. Onlar particilik yapıyorlar, partizanlık yapıyorlar. Ama siz, partizanları değil, belediyecilik yapanı seçeceksiniz. Çünkü siz, farkı gördünüz. İcraat nasıl yapılır, gördünüz” ifadelerini kullandı.

“Silivri'ye 5 yılda, yıllardır görmediği hizmet sunduk”

Silivri’yi başka bir siyasi anlayışın yönettiğini hatırlatan İmamoğlu, “Burayı, başka partili değil görmezden gelmedik. Burada bazı konularda bizi yok saysalar da arkamızdan kötü konuşsalar da ekranda siyaset yapsalar da biz, Silivri halkına hizmet etmekte en önde koştuk. 39 ilçede aynısını koştuk. İstanbul’da çok çalıştık. İcraatçı, halkçı belediyeciliği size yaşatmak istedik. Şimdi o icraatçı, halkçı, cumhuriyetçi, vatandaşını seven, insanını seven, siyasi talimat geldiğinde ‘pıt’ deyip susan değil, vatandaşının hakkını arayan, hukukunu koruyan bir Belediye Başkanı İstanbul'da. Ekrem İmamoğlu İstanbul'da, Bora Balcıoğlu Silivri'de belediye başkanı olacak. Biz, kim hangi partiden, hangi görüşten, hangi inançtan; dönüp bakmadık, bakmayız. Böyle bir şeyi aklımızın ucuna getirmeyiz. Canla, başla çalışırız. O sayede biz, Silivri'ye 5 yılda, yıllardır görmediği hizmeti sunduk. Bunlar, her yolu kendine mubah görsünler; biz çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Bütün bakanlar, Ankara'dan İstanbul'a gelmişler”

Ankara’dan gelen 17 bakanın İstanbul’a seçim çalışması yapmasını eleştiren İmamoğlu, şunları söyledi:“Toplanmışlar, Ankara'dan İstanbul'a gelmişler. Bütün bakanlar burada. Sanki Türkiye'nin dış ilişkilerle ilgili hiçbir sorunu yok. Dışişleri Bakanı burada. İçişleri Bakanı burada. Yetmez; Sağlık Bakanı burada. Daha da yetmez; Adalet Bakanı burada. Yahu hepiniz toplandınız, geldiniz. Hepiniz gelin, önemli değil. Ama adayınıza yazık, adayınıza. Bu kadar küçük düşürmeyin. Bakın küçük düşürmeyin. Bu neye benziyor biliyor musunuz? ‘Toplanalım Silivri'ye gidelim.’ Kardeşim, bizim burada aslan gibi başkanımız var, ekip arkadaşları var, ilçe başkanı var, meclis üyeleri var; çalışıyor. Biz seçim boyunca iki defa geliriz, yeter. Ama onlar, Ankara'dan toplanmış gelmişler. E iyi yapmışlar, hoş gelmişler. Dertleri ne biliyor musunuz? Bunların derdi, milletin seçim kazanması değil. Bunların derdi, bir avuç insanın seçim kazanması. Korkuyorlar. En çok da neden korkuyorlar biliyor musunuz? Bir kişiye hesap verememekten, bir kişiye. Bizim bir tek Allah korkumuz var. Bir de milletimize mahcup olma korkumuz var. Onun dışında Allah kulundan korkmayız biz. Biz, 100 yıl önce, bu topraklara Cumhuriyeti emanet eden, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün ışığından giden, Cumhuriyetin, milletin evlatlarıyız. Bundan hiç vazgeçmeyeceğiz.”

“Ne dedi? ‘Metrolara sahip çık ha’ dedi”

 Silivri’de; Selimpaşa'dan Ortaköy'e, Kadıköy'den Çanta'ya, Seymen'den Silivri'nin merkezine kadar hemen her noktayı sayabileceğini belirten İmamoğlu, rakibi Murat Kurum’a şu sözlerle göndermelerde bulundu: “O bir tane sayamaz, onu söyleyeyim. Listeyi verseniz okuyamaz. Vallahi ‘Ortaköy’ deseniz, zanneder ki bu Beşiktaş'taki Ortaköy, üstünü çizer. ‘Kadıköy’ deseniz; zanneder öbür Kadıköy, üstünü çizer. ‘Arkadaşlar yanlış yazmış’ der, söyleyeyim. Neyse, daha fazla bahsetmeyelim. Şimdi onun da canını sıkmayalım, inşallah 31 Mart'ı çıkarsın, bir hayat dersi alsın. Zaten Sayın Cumhurbaşkanı ona ne dedi televizyonda? Hatırlayın. Bakın bunu anlatacağım. Ne dedi? ‘Metrolara sahip çık ha’ dedi. Yahu, sanki kendi babasının malına sahip çıkacak. Yahu, onu yapan bakanlık kimin? Milletin. Benim, senin; öyle değil mi? Bizim yaptığımız metrolar kimin? Senin, benim, milletin; öyle değil mi? O diyor, ‘Sahip çık’ ona. Ben de dedim ki, ‘Yeni görevi belli oldu. İstanbul merkezden Gayrettepe'den, Halkalı'dan İstanbul Havalimanı'na gidecek metroların herhalde güvenlik şefi yapacak onu’ dedim. Bu kadar anlayışları bozulmuş bir düzene, artık kendi görevlerini hatırlama zamanı. Geçmişten bugüne notlarını verdiğiniz bu insanlara, 31 Mart'ta, hak ettikleri notu verecek misiniz? Tabii ki sıfır değil mi?”

“Onlar ‘kanal’ diyor, biz ‘istanbul’ diyoruz”

“Onlar ‘kanal’ diyor, biz ‘İstanbul’ diyoruz” diyen İmamoğlu, “Yatıyorlar, kalkıyorlar ‘kanal.’ Gündemlerinde yokmuş gibi davranıyorlar ama inanmayın. İnanmıyorsunuz değil mi? Allah korusun; sakın ha. Çünkü onlar, Kanal İstanbul'u yapmaya mecburdurlar. Şimdi bakın; ne Büyükşehir adayları ‘Kanala karşıyım’ diyebilir ne buradaki ne Silivri'deki ne başka bir yerdeki diyemez. Korkarlar, fırça yerler diye. Öyle değil mi? Onun için, bir yandan ihalelere devam ediyorlar. Verilmiş sözleri var, taahhütleri var. Hem de çoğu yurt dışından, buradan da değil. Onlar İstanbul’un kaynaklarını yerli, yabancı, bir avuç insana aktarmaya çalışıyorlar. Vatandaşa kaşıkla verdiklerini, kepçeyle geri alıyorlar. Size söz; şart olsun, görevimin son anına kadar, milletimin en zor anında yanında olacağım. Milletin parasını, millet vereceğiz. Ben, halka ait alanları halka açacağım. Ben İstanbul'un muhafızı olmayı, bu şehrin doğal ve tarihi zenginliklerine gözüm gibi bakmayı bilirim. Siz beni bu şehri israftan, ranttan, ihanetten koruyun diye işbaşına getirdiniz; öyle değil mi? Ben sizin yüzünüzü kara çıkarmayacağım. Yeter ki siz bizim arkamızda durun, bizi desteklemeye devam edin. Ben size layık olmaya devam edeceğim” şeklinde konuştu.

“Yeter ki siz, 31 Mart'ta israfçıları tarihe gömün”

“5 yılda 25 yıla bedel iş yaptık, 10 yılda 50 yıla bedel iş yapacağız” diyen İmamoğlu, konuşmasını şu sözlerle noktaladı:“Bizi engellemeye çalıştılar. Başaramayacaklar. Yeter ki siz onlara izin vermeyin. Yeter ki siz, 31 Mart'ta israfçıları tarihe gömün. Yeter ki siz, rantçıları tarihe gömün. Bir daha ‘israf, rant’ diyen insanlar, İstanbul'da bir göreve gelemeyecekler. İstanbul'da, bir daha ihaneti gözünden okuduğunuz hiç kimseyi, bu şehirde yönetime getirmeyeceksiniz. Bu şehir artık bağışıklık kazandı, bağışıklık; bu virüslere karşı bağışıklık kazandı. 5 yıl boyunca bunu öğrendi. Dolayısıyla, bir avuç insana çalışana, asla oy vermeyin. Onlara oy vermemek yetmez. Oylarınızı, güçlerinizi birleştirin. Birleşe birleşe kazanacağız. Silivri, birleşe birleşe kazanacağız. Particilik zamanı değil. Zaman, birlikte olma zamanı. Zaman, hep birlikte mücadele etme zamanı. Zaman, İstanbul ittifakı zamanı. Zaman, halkçı büyük bir ittifak kurmanın zamanı. Zaman, vicdan ittifakı kurma zamanı. Süreç, partiler ötesi bir süreçtir. Onların gözü, ranttan başka bir şey görmüyor. Biz ise, 16 milyon vicdanlı mert, çalışkan, İstanbul'un muhafızı, milletin ittifakının neferleriyiz. Biz kazanacağız. 31 Mart’ta millet kazanacak. 16 milyon kazanacak. İnşallah mertlik kazanacak, mertlik. Belediyecilik kazanacak. Hep birlikte kazanacağız.”


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
habertv999 izle

Takvim
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.486832.6170
Euro34.601234.7398
Hava Durumu
Çekmece

Çekmece