• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/halilerem.yerli

AKGÜN ;“Tepecik Planları için hodri meydan"

CHP’nin Büyükçekmece Belediye Başkanı ve 2024 Seçimleri Adayı Başkan Dr. Hasan Akgün, basın mensuplarını iftarda ağırladı.

Büyükçekmece Kaşıbeyaz   restoratta gerçekleşen iftar yemeğine basın mensuplarından yoğun bir katılım sağlandı. Samimi bir ortamda geçen iftar buluşmasında, gündemle ilgili değerlendirmeler  yapılıp, Başkan Akgün’e sorular soruldu.  Akgün, 6. Dönemi bitirip, 7. Dönem için de kesin kazanacağını  vurgulayarak, basından gelen soruları da içtenlikle yanıtladı. Kendine oldukça güvenli bir dil kullandı. AK Parti Adayı Recep Erol’un, Çanakkale Zaferi kutlamaları kapsamında; Mimaroba’da gerçekleştirdiği Şehitleri Anma ve Zafer Yürüyüşüyle ilgili soru sorulup fotoğraf gösterildi. Akgün fotoğrafa bakarak; (Rahmi Yazıcı, İlker Gürbüz, Celal Babayiğit) “Bunları yendim, sıradaki gelsin” diyerek AK Parti Adayı Recep Erol’a gönderme yaptı.

“Tepecik Planları için hodri meydan”dedi

Başkan Akgün, Tepecik Planları ile ilgili olarak  yaptığı açıklamada; planların AK Parti’nin çoğunluğu elinde bulundurduğu İBB Meclisi’nce engellendiği ve komisyonda bekletildiğini dillendirerek  Ak Partililere, “Buyursunlar istedikleriyle tek başıma konuyu Tepecik Meydanı’nda tartışalım” diyerek “Hodri meydan diye” meydan okudu.

“Kira ve fatura desteği 25 milyona ulaştı”

 Emekliler ve kiraları sık sık gündeme getiriyorsunuz. Üstgeçitlere de pankartlar asmışsınız. Ancak bu değerlendirmeler karşısında  “Projeleri yok, gündemi değiştirmeye çalışıyorlar” şeklinde de yorumlanıyor. Sizin projeniz yok mu emekliler için ne yapacaksınız? şeklindeki bir soruya ;Akgün, “Emeklilerin maaşını düzeltebilmek için maliye bakanı olmam gerekiyor. Kiralara gelince; emeklilerin durumu ve kiraları konuşmamız istenmiyor. Bizim kira ve fatura desteği olarak yaptığımız ödemeler 25 milyona ulaştı. Daha bugün iki kadın yanıma yaklaşarak, “Başkanım üç aydır kiramızı ödeyemiyoruz” diyerek yardım istediler” dedi. Kendisinin emeklilere destek olmak, onların yaşamına kolaylık sağlamak amacıyla, iki yeni sosyal tesis yapacaklarını ve buralarda emeklilere yüzde 50 dolayında indirim uygulanacağını belirten Akgün, ayrıca sadece emekliler değil, öğrencilere de desteklerini artıracaklarını söyledi. İftar programı grup fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

 

 

 

 

31 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
habertv999 izle

Takvim
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.486832.6170
Euro34.601234.7398
Hava Durumu
Çekmece

Çekmece