• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/halilerem.yerli

Bora Balcıoğlu, Silivri ve Ortaköy Kadınları geleceği şekillendiriyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silivri Belediye Başkan Adayı Bora Balcıoğlu, seçim kampanyası çerçevesinde Ortaköy Mahallesi'nin kadınlarıyla bir araya geldi. Toplantıda, kadınlara yönelik geliştirdiği projelerini anlattı.

Mahalle Konakları ve kadınların rolü

Balcıoğlu, mahalle kültürünü güçlendirmeyi amaçlayan Mahalle Konakları projesinin, Ortaköy'deki kadınlar için önemli bir buluşma noktası olacağını belirtti. Bu konaklar, sosyal ve kültürel aktivitelerin yanı sıra, özel gün kutlamaları için de kullanılacak. Balcıoğlu, "Mahalle Konaklarımız, kadınlarımızın sosyal hayata daha fazla katılımını sağlayacak ve onlara güçlü bir destek ağı sunacak" dedi.

Kreş, Gündüz Bakımevleri ile çalışan annelere destek

Çalışan annelere yönelik olarak planlanan kreş ve gündüz bakımevleri projesi, Ortaköy'deki kadınların iş hayatı ile aile yaşantıları arasında denge kurmalarına yardımcı olacak. Balcıoğlu, "Annelerimizin zihni iş yerinde, çocuklarında kalmasın istiyoruz. Bu yüzden kreşlerimiz, çocuklarımıza güvenli bir ortam sağlarken, eğitim olanaklarıyla onların gelişimine katkıda bulunacak,"şeklinde  ifade etti.

Kadın Kooperatifleri ve Girişimcilik Merkezi ile Ekonomik Güç

Ortaköy'deki kadınlara ekonomik bağımsızlık kazandırmayı hedefleyen Kadın Kooperatifleri ve Kadın Girişimcilik Merkezi projeleri, Balcıoğlu'nun gündeminde özel bir yer tutuyor. Balcıoğlu, "Kadınlarımızın üretimde daha fazla yer almasını ve kendi işlerini kurmalarını destekleyeceğiz. Kadın Girişimcilik Merkezimiz, bu konuda gerekli eğitim ve danışmanlık hizmetlerini sunacak," dedi. Ortaköy'de gerçekleşen bu buluşma, Balcıoğlu'nun kadınlara yönelik somut projelerle Geleceğin Silivri'si vizyonunu nasıl hayata geçirmeyi planladığını gösterdi. Kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik yaşamda daha etkin roller üstlenmelerini sağlayacak bu projeler, Silivri'nin kapsayıcı ve dinamik bir geleceğe doğru ilerlemesine katkı sağlayacak.

 

 

30 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
habertv999 izle

Takvim
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.486832.6170
Euro34.601234.7398
Hava Durumu
Çekmece

Çekmece