• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/halilerem.yerli

Çaykara:20 tane metruk bina olduğunu tespit ettik

Avcılar’da can güvenliğini tehdit eden metruk binaların yıkımına başlandı.

 Kentsel dönüşümü hızlandıracaklarını belirten Avcılar Belediye Başkanı Çaykara: “Mahalle ziyaretlerimiz sırasında tespit ettiğimiz hemşehrilerimizin can güvenliğini tehdit eden 20 tane metruk binanın yıkımına başladık." dedi. Avcılar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri uzun yıllardır kentsel dönüşüme girmeye hazır şekilde boşaltılan ama yıkılmayan metruk binaların yıkımına başladı. Hem sağlık hem de güvenlik açısından sorun teşkil eden binaların yıkımı tamamlanana kadar ekipler çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.

“20 tane metruk bina olduğunu tespit ettik”

Kentsel dönüşümü hızlandırma ve güvenli binalarda hemşehrilerimizin oturmasını sağlamak hepimizin görevi diyen Çaykara; Mahalle ziyaretlerimiz sırasında hem komşularımızla yaptığımız görüşmelerde hem de sokak ziyaretlerimizde Avcılar’da yaklaşık 20 tane metruk bina olduğunu tespit ettik. Ekiplerimizle yaptığımız toplantılarda muhtarlarımızla da bir araya gelerek bu binaların yıkımının aciliyeti olduğunu ve insan sağlığına her an zarar verebileceğini tespit ettik. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, başkan yardımcılarımız ve birim müdürlerimizle birlikte metruk binaların yıkımına başladık. Yaklaşık 20 binanın yıkımı tamamlana kadar ekiplerimiz çalışmalarını sürdürecek. Dedi

Başkan Çaykara’dan Avcılar halkına çağrı

Kentsel Dönüşüm konusunda Avcılar halkına çağrı yapan Çaykara; “Avcılar maalesef deprem bölgesi. Riskli bina statüsündeki tüm binalarımızın kentsel dönüşüme bir an önce girmesi ve hemşehrilerimizin can güvenliğinin sağlanması çok önemli. Tüm Avcılar halkına çağrı yapıyoruz. Riskli binalarımızı kentsel dönüşüme girmesi için Kentsel Dönüşüm Müdürlüğümüze başvurmanızı ve bu anlamda bir an önce adımlar atılmasını önemle rica ediyoruz. Avcılar Belediyesi olarak, kentsel dönüşümü birinci gündemimiz yaparak binalarımızın yenilenmesi için başkan yardımcılarım, birim müdürlerim ve tüm ekibimle çalışmalarımızı hızlandıracağız” açıklamasında bulunarak avcılar halkına çağrıda bulundu.

23 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
habertv999 izle

Takvim
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438
Hava Durumu
Çekmece